. Video – Flaka Plus

Formën e duhur të trupit mund ta arrini edhe me këto ushtrime të thjeshta në shtëpi

Ushtrimet të cilat do t’ju forcojnë dhe formësojnë tërë trupin Kush thotë që ju nevojitet palestra për të bërë trupin tuaj të përsosur? Në këto rrethana, ndonëse thjesht nuk arrini të përfshini palestrën në orarin tuaj, mos u brengosni. Formën e përsosur të trupit të fortë mund ta arrini edhe duke ushtruar në shtëpi, transmeton […]

Lexo më shumë

Për pak minuta do të keni tarracën e zbukuruar më së miri: Bëni vetë mbajtës dekorativë të saksive!

Për disa minuta nga tarraca do të bëni një oazë të vërtetë për t’u kënaqur Për punimin e mbajtësve interesantë për saksi të cilët do ta fisnikërojnë hapësirën ju janë të domosdoshëm vetëm një litar i trashë dhe gërshërët. Propozimi ynë është që të zgjidhni ato me ngjyra të zjarrta, në mënyrë që tarraca të […]

Lexo më shumë

A keni dëgjuar për tempullin më të vjetër në botë Gobeklitepe?

Vendndodhja e Göbeklitepes (ose Göbekli Tepe) ka pasur fatin në fatkeqësi Që nga viti 1963, arkeologët nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë zbuluar këtë vend vetëm 15 kilometra larg qytetit Shanliurfe (Urfe) në juglindje të Turqisë, transmeton Telegrafi. Për shkak të formave të gurit të ngjashëm me kryqin dhe hulumtimit të pamjaftueshëm kanë […]

Lexo më shumë

Çaji i xhenxhefilit nuk është ilaç kundër coronavirusit, mirëpo vazhdoni ta pini

Shumë shkrime kanë vërshuar rrjetet shoqërore dhe mediat, bashkë me thashethemet, se si disa kompozime apo vaksina janë ilaç kundër coronavirusit Nga përzierjet e bimëve deri te xhenxhefili dhe bashkimet e sofistikuara të përftuara kimike, është theksuar se më së miri do të shërojnë simptomat, të cilat vijnë bashkë me infeksionin, transmeton Telegrafi. Organizata Botërore […]

Lexo më shumë