Nëse do të shkurtoni flokët në shtëpi, lexoni këtë së pari

Erdhi koha për të marrë gjërat (dhe gërshërët) në duart tuaja. Nëse do të përpiqeni të shkurtoni flokët tuaja në shtëpi, përputheni me këshillat dhe mjetet e duhura profesionale për ta bërë stilistin ose stilisten e flokëve tuaja kur të përfundoni. Mos harroni, ky nuk është projekti juaj tipik për të eksperimentuar, kështu që ne […]

Lexo më shumë

Si të rritni thonjtë e fortë dhe të shëndetshëm pasi të keni hequr manikyrin

Për shkak të efekteve të COVID-19 në industrinë e bukurisë, sallonet e thonjve aktualisht janë të mbyllura, kështu që duhet të kujdeseni në kushte shtëpi. Nëse keni vendosur që t’i rrisni thonjt përsëri pas largimit të thonjëve të mbjellur duhet të ndjekni disa rregulla. Mbajini thonjtë tuaj të shkurtër Ashtu si kur flokët tuaj kanë […]

Lexo më shumë

Kishin vendosur që të martoheshin zyrtarisht por pandemia u prishi festën, fëmijët u bëjën surprizën

Kim-Marie Gerrard, 36 vjeçe dhe partneri Mark Tooth, 42 vjeç, kishin vendosur që të kurorëzonin lidhjen e tyre zyrtarisht këtë muaj, por për shkak të izolimit të krijuar si pasojë e koronavirusit, gjithçka mbeti pezull. Megjithatë, edhe pse insitucionet janë të mbyllura, e gjithë ceremonia u zhvillua nga fëmijët e çiftit djali Louis, dhjetë vjeç […]

Lexo më shumë

Foshnjeve në Bangkok i jepen mini-mbrojtëse nga koronavirusi në maternitet

Maternitetet në Tailandë kanë nisur së fundmi të pajisin bebet e sapolindura me ekrane plastike të fytyrës për t’i mbrojtur nga koronavirusi. Infermieret e spitalit Praram 9 në Bangkok u panë sot të mbanin bebet me mbrojteset e përshtatura për masën e tyre, dhe disa spitale të tjera nisën të aplikonin masën. “Masa shtesë mbrojtëse […]

Lexo më shumë