Për të apasionuarit e Thrillerit! 12 filma psikologjikë që s’duhen humbur në këto ditë karantine

Përpos leximit, produktet kinematografike janë një tjetër arratisje interesante në këto ditë pandemie. Teksa gjendeni në shtëpi, si mënyra kjo e duhur për të luftuar Covid-19, ne do t’ju listojmë disa filma psikologjikë që pritet t’ju shkaktojnë të dridhura. Të apasionuarit pas Thriller-it të bëhen gati.

Lexo më shumë

Koronavirusi tremb Hollywood-in! Julia Roberts me maskë dhe doreza

Teksa ka shkuar për të bërë pazare, ylli i kinematografisë hollywood-iane, Julia Roberts është kujdesur të ndërmarrë masat e duhura mbrojtëse. 53-vjeçarja është footgrafuar në një supermarket në Malibu, e veshur me xhinse dhe xhaketë të zezë, teksa në duar mban doreza, kurse në fytyrë maskë mbrojtëse dhe syze. Askujt nuk ka mundur t’i shpëtojë […]

Lexo më shumë

Christopher Cross rezulton pozitiv me COVID-19: Sëmundja më e keqe që kam pasur ndonjëherë

Christopher Cross është personi i famshëm i fundit që është diagnostikuar me coronavirus, ka zbuluar këngëtari dhe tekstshkruesi amerikan. Artisti 68-vjeçar përmes një postimi të publikuar në Facebook të premten, ka njoftuar se ai ishte në mesin e numrit të përshkallëzuar të amerikanëve të infektuar me COVID-19. Cross me prejardhje nga Texas aludoi gjithashtu se […]

Lexo më shumë

Gratë e nëntokës japoneze

Artistja e fotografisë, Chloe Jafe, ka shkrepur imazhet intime të figurave të nëntokës japoneze. Më 2013, teksa punonte si shoqëruese në Tokio, Chloe Jafe takon bosin e mafisë lokale. Në gjashtë vitet e ardhshme, fotografja franeze ka dokumentuar gratë e martuara me anëtarët e Jakuzës, për projektin e saj “Ta dhash jetën”. Imazhet shfaqin anët […]

Lexo më shumë

Filmat që vlejnë t’i shihni gjatë Prillit

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës për dhjetë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë muajit prill të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton si më poshtë: A QUIET PLACE PART II Regjia: John Krasinski; Skenari: John Krasinski; Luajnë: Emily Blunt, Millicent Simmonds, Cillian Murphy… MULAN Regjia: Niki Caro; Skenari: Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek, Elizabeth […]

Lexo më shumë