Me tullat dekorative të Chicago Stone – LLC po ndërtohet gjithandej Maqedonisë së Veriut

Me fillimin e sezonit të ndërtimeve, kanë filluar edhe shumë projekte në realizim nga kompania Chicago Stone – LLC nga Gostivari. Nga nga këto projekte vjen nga një nga qytetet më të bukur të vendit tonë. Bëhet fjalë për një projekt nga Struga, që është realizuar në mënyrë profesionale nga Ndërmarrja Ndërtimore Xheka Kompani. Kjo shtëpi […]

Lexo më shumë

Këtë lule duhet patjetër ta keni në kopshtin tuaj këtë verë: Nuk ka njeri që nuk i pëlqen Qielli i natës!

Lulja më e popullarizuar për kultivim në ballkone dhe kopshte është petunia Kjo lule është shumë e lehtë për ta kultivuar, e përballon mirë motin e nxehtë dhe lulëzon gjatë gjithë verës. Deri tani kemi parë petunia ngjyrë vjollce, mirëpo ky lloj i njohur si Qielli i natës thjesht na mahnit. Petunia është një bimë […]

Lexo më shumë

Për pak minuta do të keni tarracën e zbukuruar më së miri: Bëni vetë mbajtës dekorativë të saksive!

Për disa minuta nga tarraca do të bëni një oazë të vërtetë për t’u kënaqur Për punimin e mbajtësve interesantë për saksi të cilët do ta fisnikërojnë hapësirën ju janë të domosdoshëm vetëm një litar i trashë dhe gërshërët. Propozimi ynë është që të zgjidhni ato me ngjyra të zjarrta, në mënyrë që tarraca të […]

Lexo më shumë

Enë plastike dhe të qelqta apo folie: Mënyra më e mirë e ruajtjes së artikujve

Nëse tepricën e ushqimit e ruani në mënyrë të drejtë në frigorifer, do të shmangni prishjen e shpejtë të tij dhe thithjen e aromave të tjera Enët plastike janë të lehta dhe rezistuese ndaj goditjeve. Në to mundeni të mbani për kohë të shkurtër mishin apo peshkun dhe kështu do t’i izoloni nga artikujt e tjerë. […]

Lexo më shumë

Ky frut është i shkëlqyeshëm për pastrimin e shtëpisë dhe mirëmbajtjen e rrobave të bardha

Limoni ka forcë natyrale të zbardhjes, aromë të këndshme dhe të freskët, në mënyrë efikase eliminon shtresat yndyrore, prandaj është mjet ideal natyral për pastrimin e shtëpisë Është i dobishëm posaçërisht në luftën kundër viruseve dhe baktereve. Përzierja e thjeshtë e lëngut të limonit dhe ujit mund të dezinfektojë shumë sipërfaqe në shtëpi, dorezat e […]

Lexo më shumë

Kremrat më të mira për depilim që do ta bëjnë lëkurën tuaj më të lëmuar

Kremrat për depilim me formula super-gjeniale që janë të mbushura me kimikate që ndihmojnë në prishjen e proteinave të keratinës në çimet tuaja për t’i shpërndarë përfundimisht ato. Pasi të keni pastruar kremin me një peshqir, çimet tuaja janë zhdukur. Dhe falë faktit se shumica e kremrave janë super të përballueshëm, është një metodë e […]

Lexo më shumë