Tulla dekorative, produkt i ri nga “Chicago Stone LLC”

Chicago Stone LLC ka prezantuar produktin më të ri nga Chicago Stone LLC,  tulla amerikane dekorative me ngjyrë miks. “Pas shumë kërkesave nga klientët tanë dhe pas shumë hulumtimeve dhe tentativave jemi shumë të lumtur, që arritëm të prodhojmë tullën me ngjyrë miks. Prej sot të gjithë interesuarit për tulla dekorative amerikane do të kenë edhe […]

Lexo më shumë

U prezantojmë një super projekt me tulla të “Chicago Stone LLC”

Chicago Stone LLC u prezanton një projekt të veçantë nga Zhelina e Tetovës me tulla amerikane të kompanisë. “Ky është projekt më i veçantë nga të tjerët ngaqë shumica e projekteve me tullat tona janë elemente të jashtme dekorative dhe mure, ndërsa ky projekt është një shtëpizë e ndërtuar me tullat amerikane dekorative”, shprehen nga […]

Lexo më shumë

Disa mënyra për t’u kënaqur gjatë vetizolimit

Nëse jeni si shumica e njerëzve të planetit, tani ju po kaloni shumë kohë brenda shtëpisë tuaj. Dhe ndërsa masat për distancimin shoqëror janë mënyra përgjegjëse për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19, nuk është shumë kënaqësi të ulesh rreth shtëpisë gjatë gjithë ditës. Në të vërtetë, shumë njerëz kanë filluar të ndiejnë mërzitje të madhe […]

Lexo më shumë

Lufta kundër erërave të këqija në shtëpi

Nganjëherë, mjetet për pastrim dhe detergjentet nuk mjaftojnë që rrobat tona, enët dhe aparatet shtëpiake përsëri të jenë të pastra dhe aromatike Megjithatë, kundërmimet e pakëndshme mund të hiqen në mënyra të tjera: me ndihmën e uthullës, sodës bikarbone (soda e bukës) dhe me mendjemprehtësi, transmeton Telegrafi. Duart Për heqjen e erës së hudhrës ose […]

Lexo më shumë

Sa do të mbijetojë coronavirusi në rroba dhe a do ta vrasë larja e rrobave?

Çfarë të bëhet me rrobat e personit të infektuar? Nëse ndokush në familjen tuaj është i infektuar me coronavirus apo ekziston dyshimi për infektim, është e nevojshme të merren masa shtesë kur është fjala për larjen e rrobave, si edhe të peshqirëve dhe çarçafëve, transmeton Telegrafi. Qendra Amerikane e Kontrollit dhe e Preventivës së sëmundjeve […]

Lexo më shumë

Coronavirusi lehtë mund të futet në shtëpinë tuaj, këto janë objektet më të rrezikshme

Edhe pse të gjithë jemi të vetëdijshëm që gjatë pandemisë së coronavirusit është çështje kyç të mbahet higjiena e drejtë dhe rregullisht të dezinfektohet shtëpia Kompania e specializuar “Laundryheap” rekomandon pastrimin e pjesëve më të rrezikshme të shtëpisë, shkruan Daily Star, përcjell Telegrafi. Njohësit dhe ekspertë kanë dhënë këshilla profesionale për pastrim, ndërkaq pastaj kanë […]

Lexo më shumë