Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë raste dietat strikte mund të jenë stresuese dhe të pa realizueshme në kohë. Ndaj edhe ky proçes dobësimi mund të zgjatet pa masë duke munduar çdo ditë organizmin dhe shëndetin tuaj. Siç dihet […]

Lexo më shumë

Sallatë me djath dhe fruta

Përbërësit 4 PERSONA 500gr Mini shaqlin 250gr Luleshtrydhe 250gr Domatina 1 Lakër të gjelbërt 200gr Djath të buta(nga frigoriferi) 1 Limon 2 Copa fiq 4 Lugë vaj ullirir ¾ Lugë çaji kripë ½ Lugë çaji piper 2 Lugë çaji salcë për sallatë Përgaditja Hapi 1 Shalqinin ndajeni përgjysmë dhe ndajeni në katror. Lani luleshtrydhet, lani, thani […]

Lexo më shumë

Perime Ylber

Përbërësit  8 Domatina 1 Spec i verdhë 1 Spec i kuq 1 Spec i gjelbërt 1 Qepë e kuqe 2 Tranguj mesatar 4 Patate 12 Kokrra të mëdha rrush i kuq 1/4 kupe Vaj ulliri 2 lugë Uthull balsamike 2 thelpinjë Hudhër 1/2 lugë çaji Kripë ¼ lugë çaji Biber i zi Shkopinjë druri Përgatitja […]

Lexo më shumë

Paragjellë me Speca

Përbërësit  4 Speca të vogla të kuqe të ëmbla 4 Speca të vogla të gjelbërta 230gr Krem djathi me erëza dhe hudhër Qepë të reja Përgatitja Hapi 1 Pastroni mirë specat, hiqni farat dhe ndani përgjysmë. Hapi 2 Merrni me lugë nga djathi krem me erëza dhe hudhër dhe mbushni specat. Hapi 3Pastroni dhe preni […]

Lexo më shumë