Qofte të pjekura në oriz

e një mënyrë ndër qindra të tjera të përgatitjes së qofteve… Përbërësit: – 600 g mish të bluar;– 3 qepë;– 1 gotë ajkë të thartë;– kripë;– piper;– 1 simite bajat;– 0,5 dl qumësht;– majdanoz;– 2 thelpinj hudhre;– vaj;– 200 g oriz;– rigon. Përgatitja: Simiten njomeni në qumësht. Mishit shtoni 1 qepë të grirë imët dhe […]

Lexo më shumë

Pasta me Mish qure

Përbërësit 4 PERSONA 1kg Mish qure (bibe) 3 Lugë uthull 5 Lugë vaj ulliri 3 Lugë mjaltë 3 Lugë kripë ¼ Lugë piper 500gr Domatina 500gr Speca Brozilok 1 Qepë 1 Thelb hudhër 600gr Shpageta Përgaditja Hapi 1E pastroni mishin,e preni në shirita. I përzieni 3 lugë vaj, mjaltë, 1 lugë çaji kripë dhe ¾ lugë […]

Lexo më shumë

Burger Angus me kos dhe kopër turshi

Përbërësit 4 PERSONA 1 Trangull¼ Filxhan erëza sezonaleLëng limoni – nga gjysmë limoni30ml Vaj ulliri1 lugë çaji sheqer i rafinuar100gr Djath feta150gr Kos i ftohtë grek2 Gjethe sallate2 Domatina500gr Qofte me mish viçi4copë bukë tosti (gruri)Kripë dhe piper Përgaditja Hapi 1 Lani mire trangullin dhe preni skaje. Përgjysmoni gjatësinë dhe hiqni bërthamat. Prisni trangullin në feta […]

Lexo më shumë