Fëstëkë me fileto levreku

Fëstëkët janë idealë për një mesvakt duke qenë se janë plot me nutrientë të shëndetshëm. Një recetë ideale do të ishte fileto levreku me fëstëk, që mund të konsiderohet edhe si një vakt i mirëfilltë. Për këtë recetë duhen:GjalpFëstëkëFileto levrekuLimonSpinaqFinokPak galetëQepujka turshiErëza të frekskëtaPomodoriniKarota turshi Si fillim heqim lëkurën nga fileto e levrekut dhe më […]

Lexo më shumë

Qofte të pjekura në oriz

e një mënyrë ndër qindra të tjera të përgatitjes së qofteve… Përbërësit: – 600 g mish të bluar;– 3 qepë;– 1 gotë ajkë të thartë;– kripë;– piper;– 1 simite bajat;– 0,5 dl qumësht;– majdanoz;– 2 thelpinj hudhre;– vaj;– 200 g oriz;– rigon. Përgatitja: Simiten njomeni në qumësht. Mishit shtoni 1 qepë të grirë imët dhe […]

Lexo më shumë

Pasta me Mish qure

Përbërësit 4 PERSONA 1kg Mish qure (bibe) 3 Lugë uthull 5 Lugë vaj ulliri 3 Lugë mjaltë 3 Lugë kripë ¼ Lugë piper 500gr Domatina 500gr Speca Brozilok 1 Qepë 1 Thelb hudhër 600gr Shpageta Përgaditja Hapi 1E pastroni mishin,e preni në shirita. I përzieni 3 lugë vaj, mjaltë, 1 lugë çaji kripë dhe ¾ lugë […]

Lexo më shumë