Supe me karrota dhe portokalle

Përbërësit 4 PERSONA 1 Qepë (rreth 60gr)250gr Karota1 Lugë vaj ulliri170ml Lëng portokalli250ml lëng supe10gr Xhexhefil1 Lugë çaji majaltëKripëPiper Përgaditja Hapi 1Pastroni qepët dhe karotat, qepët i preni në copa të vogla dhe karotat në feta të holla.Hapi 2E ngrohni vajin në tigan, shtoni qepët dhe karotat, pastaj shtoni lëngun e portokallit dhe i zieni për […]

Lexo më shumë

Supë me presh, limon dhe parizier

Përbërësit 4 PERSONA 750gr Presh1 Qepë1 Thelb hudhër1 Lugë vaj ulliri100ml Verë e badhë750ml Lëng mishi150gr Ajkë1 Lugë lëng limoni1 Lugë mjaltëKripëPiper12 Feta parizier2 Lugë vaj luledielli Përgaditja Hapi 1 A pastroni preshin dhe e preni në formë të unazae rreth 1cm. Qëroni qepën dhe thelbin e hudhrës. Hapi 2 Në një tigan vendosni vajin. Qepët, […]

Lexo më shumë

Domate të mbushura

Përbërësit / PERSONA 6copa bukë tosti me gjalpë2 Thelpinjë hudhre30gr Gjalpë e ëmbëlPiper10 Domate250gr Dajth Mozzarella8 bishta (copë) barishtesh të llojllojshme Përgaditja Hapi 1 Preni gjalpën në kube të vogla, qëroni dhe grini hudhrë dhe përzieni me gjalpë. Hapi 2 Vendosni gjalpën në tigan dhe fërgoni bukën e prerë në kubëza, në gjalpë. Shtoni hudhrën dhe […]

Lexo më shumë

Salce Cezariane

Përbërësit 4 PERSONA 2 Thelpinjë hudhre 100gr Majonez 150gr Jogurt 3.5% yndyrë 1 lugë çaji uthull 2 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër 2 lugë çaji mjaltë lulesh 1 lugë çaji mustardë pikante (senf) 1/2 luge çaj kripë e jodizuar 1/2 luge specë e kuqe e bluar Përgaditja Hapi 1Qërroni dhe shtypni hudhrën, përzieni me majonezë, […]

Lexo më shumë

Salce kerri

Përbërësit 8 PERSONA 4 qepë 2 Thelpinjë hudhre 4 Lugë vaj ulliri 2 Lugë sheqer i rafinuar 2 Lugë mjaltë 4 Lugë uthull balsamike 400ml Salcë domatesh 2 Lugë Specë të kuqe Kripë Piper Përgaditja Hapi 1 Qërroni hudhrën dhe hudheni në vaj ulliri Hapi 2 Shtoni sheqerin dhe mjaltën dhe skuqni (fergoni) shkurt. Shtoni uthullën […]

Lexo më shumë

Supë panxhari (borshi)

Recetë që mund të përgatitet lehtë dhe që ka vlera ushqimore mjaft të rëndësishme. Përbërësit për 6 persona: * 1500 ml supë* 420 g panxhar* 2 qepë* 2 karota* 300 g lakër e bardhë* 2 patate* gjalpë* salcë domate* majdanoz i grirë* 60 g ajkë qumështi* uthull, kripë, piper Përgatitja: 1. Lajeni dhe pastrojeni panxharin, ziejeni […]

Lexo më shumë

Pakora me perime: Vështirë t’i rezistosh shijes së këtij gatimi indian

Kuzhina indiane është një prej thesareve më të çmuar të kulinarisë botërore. E shijshme, e shëndetshme dhe tejet ekzotike. India na ka dhuruar më të mirën e saj Pakora me perime, realizohet lehtë, hahet me dorë dhe është ndër recetat më të preferuara nga kuzhina e vendit të largët, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 300 gr […]

Lexo më shumë

Toptha djathi

Përbërësit  100gr Djath kaçkavall 1 kupë Misër i konservuar në kanaqe 1 kupë Miell 1/2 kupe Qumësht Gjethe majdanozi Prezle (thërrime buke) Vaj Kripë Përgatitja Hapi 1 Fillimisht merrni misrin dhe mundohuni t’ia hiqni tërësisht lëngun duke e ndrydhur lehtë me duar. Hapi 2 Djathin kaçkavall e grini mirë me rende dhe e bashkoni me […]

Lexo më shumë