Shitet për $21mln apartamenti në kullën bregdetare në Florida (foto)

Një apartament, kat i plotë, në rezidencën bregdetare Ritz-Carlton në plazhin e Floridas është shitur për 21 milionë dollarë, njoftuan dje ndërtuesit. I shtrirë në të gjithë katin e 51-të të kullës 52 katëshe, apartamenti ka rreth 2500 metër katror hapësirë të brendshme duke përfshirë katër dhoma gjumi, ambjente stafi, shtatë banja, kinema, palestër dhe […]

Lexo më shumë

Testohet ibuprofeni, a është efikas ndaj koronavirusit?

Shkencëtarët po provojnë nëse ibuprofeni mund të ndihmojë pacientët e shtruar në spital me koronavirus. Ekipi i spitalit Shën Thomas dhe Guy në Londër dhe Kings Kollege, besojnë se ilaçi, një anti inflamator por edhe qetësues, mund të trajtojë vështirësitë në frymëmarrje. Ata shpresojnë që trajtimi me kosto të ulët do të mund ti mbajë […]

Lexo më shumë

Zbuloni ushqimet që duhet të konsumoni dhe të shmangni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin dhe të shkaktojë një parehati të vazhdueshme. Ekspertët kanë përgatitur një listë me ushqime që ju ndihmojnë ta përballoni këtë situatë përvëluese dhe ushqimet që duhet të shmangni. Pikë së pari, […]

Lexo më shumë

Zbuloni se çfarë ndodh në organizëm kur nuk kryeni aktivitet fizik

Aktiviteti fizik është i domosdoshëm për shëndetin fizik dhe mendor të njeriut. Aktiviteti fizik ul rrezikun e shfaqjes së disa sëmundjeve siç janë: diabeti, kanceri dhe ato kardiovaskulare. Ndikimi i aktivitetit fizik në organizëm është padyshim afat-gjatë dhe përmirëson në përgjithësi cilësinë e jetës. Çfarë Ndodh Në Organizëm Kur Nuk Kryeni Aktivitet FizikSipas një raporti […]

Lexo më shumë