Për ju femra, si të depiloheni në shtëpi në mënyrë përfundimtare

Qimet, dihet se janë armiq të femrave dhe të gjesh një metodë depilimi efikase (që ia vlen) është vërtet e vështirë. Në shtëpi, mund të përdorim disa teknika, që nëse përdoren në mënyrë kostante dhe preçize, do të jenë frytëdhënëse.Cila prej nesh nuk ka eksperimentuar më shumë se një mënyrë depilimi në kushte shtëpie? Disa […]

Lexo më shumë

Uji në të cilin është zier orizi pengon rrudhat: Bëni maskë natyrale për fytyrë

Aziatiket me shekuj të tërë përdorin ujin e orizit në shërbim të bukurisë, pa marrë parasysh a është fjala për kurimin e fytyrës, trupit apo flokëve Struktura e butë e ujit të orizit qetëson lëkurën e irrituar, shkëlqen tenin dhe i bën mirë lëkurës së thatë. Gjithashtu, vera e orizit përmban kolagjen, e mban lëkurën […]

Lexo më shumë

Zgjidheni problemin me celulitin në këmbë dhe bark Zgjidheni problemin me celulitin në këmbë dhe bark

Me ushtrime të thjeshta të jogës do të eliminoni celulitin në këmbë dhe në pjesën e poshtme të barkut Pozicionet galiç, ngritja e këmbës dhe e gjithë trupit nuk do të japin përnjëherë rezultate, mirëpo në periudhë më të gjatë, me ushqim të drejtë, vrapim dhe djersitje do të arrini të keni shtat të hollë. […]

Lexo më shumë

Sëmundja e zemrës tek femrat/ Nga çfarë shkaktohen dhe si ta parandaloni

Është krijuar ideja që sëmundja e kancerit është vrasësi kryesorë tek femrat. Ndërsa sëmundjet e zemrës, janë shkaktar për vdekjen e miliona personave, kryesisht meshkujve. Por veç meshkujve, edhe femrat janë shumë të rrezikuara ndaj kësaj sëmundje. Ja disa statistika: Është krijuar ideja që sëmundja e kancerit është vrasësi kryesorë tek femrat. Ndërsa sëmundjet e […]

Lexo më shumë

Pesë receta të mrekullueshme me kafe që nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrale

Në botën e kozmetikës, kafeina është e shkëlqyeshme për stimulimin dhe zgjimin e lëkurës dhe është e mundur që ta përfshijmë atë në rutinën tonë themelore të bukurisë që kemi në shtëpi, duke përdorur kafenë që pimë çdo ditë si përbërës kryesor Këto pesë receta të thjeshta që kanë kafe brenda, do të zgjojnë bukurinë […]

Lexo më shumë