Ky është lëngu perfekt për energji dhe rritjen e imunitetit

Lëngjet e frutave dhe perimeve siç është ai me portokall, panxhar dhe karrota, janë të famshëm për vlerat ushqyese që përmbajnë. Këto lëngje zakonisht përfitohen nga shtrydhja ose copëzimi i tulit të tyre. Lëngu ka një shije të freskët dhe ka përmbajtje të lartë fibre. Koha e përgatitjes10 minutaPër katër persona Përbërësit1 panxhar i qëruar500 […]

Lexo më shumë

Ja 3 arsye të forta përse duhet të hani më shumë arra

Arrat janë ndër arrorët më të mirë për shëndetin e njeriut. Ato përmbajnë yndyrna të shëndetshme, vitamina, minerale, antioksidantë dhe enzima që kanë vlera të fuqishme mjekësore. Arrat njihen kryesisht për rëndësinë e tyre në mbrojtjen e shëndetit mendor. Forma e tyre e ngjashme me atë të trurit tregon për lidhjen e ngushtë që ata […]

Lexo më shumë

Cheesecake i shpejtë me luleshtrydhe

Janë me qindra receta pastiçerie që në përmbajtje kanë luleshtrydhe si dekor apo si përbërës, ajo që na sugjeron blogerja e ushqimet Albina Shehu është një cheesecake i shpejtë i servirur në gotë. Përbërësit që na duhet janë:granolaluleshtrydhequmësht kondensuarkrem djathikos grekmjaltë Përgatitja:Nëse kremi djathit dhe kosi grek janë të ftohtë nuk ka nevojë as të […]

Lexo më shumë

‘Muffins‘ nga bananet: Ëmbëlsirë e cila do t’ju magjeps me kafshatën e parë!

Kur njëherë të përgatitni këtë desert, të gjithë do t’jua kërkojnë recetën Përbërësit: – 130 g sheqer;– 100 ml vaj;– 2 vezë të mëdha;– 2 banane të vogla;– 200 g miell;– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;– 1 lugë e vogël ekstrakt vaniljeje;– ½ luge e vogël kripë;– 1 lugë e vogël kanellë. Përgatitja: […]

Lexo më shumë

Ëmbëlsirë greke nga portokalli: Desert tradicional!

Përgatitet thjesht, ndërsa shija është këndshme dhe jashtëzakonisht e shijshme Përbërësit: Për bazë: – 1 lëng portokalli;– lëvore të një portokalli;– 125 g gjalpë;– 2 vezë;– ½ filxhani qumësht;– 1 filxhan sheqer;– 1 filxhan grizë;– 1 filxhan miell;– pluhur për ëmbëlsira; Për fill: – 100 ml ujë;– ½ filxhani sheqer;– 1 lëng portokalli. Shtoni gjalpin […]

Lexo më shumë

Kek me hurma dhe banane

Hurmat kanë një shije të jashtëzakonshme, ndërsa të kombinuara me banane të shndërrohen në një kafshatë të parezistueshme Përbërësit: ▪ 250 gr. hurma pa bërthamë▪ lëkurë dhe lëng nga 1 limon▪ 2 banane të pjekura▪ 200 gr. gjalpë i butë▪ 180 gr. sheqer▪ 3 vezë▪ 230 gr. miell për kek▪ 1/2 luge pluhur për pjekurina▪ feta molle […]

Lexo më shumë