. Linda Limani – Faqe 111 – Flaka Plus

Në vend 219 të sëmurë me Kovid-19, janë bërë 1.800 teste, Filipçe bind se sistemi shëndetësor është në kondicion tërësisht të mirë

Sipas informatave të fundit, në vend deri tani nga Kovid-19 janë sëmurë 219 persona. Janë realizuar 1.800 teste. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe theksoi se sistemi shëndetësor është në kondicion tërësisht të mirë dhe është i gatshëm për numër të rritur të rasteve me koronavirus, duke theksuar se është mirë që ka rritje lineare të […]

Lexo më shumë

Mot me vranësira dhe me shi, reshje më të rrëmbyeshme në pjesët jugore

Kryesisht mot me vranësira do të mbisundojë sot në vend. Do të ketë reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në vendet malore të dëborës. Reshje të rrëmbyeshme priten në pjesët jugore të vendit. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë në interval prej 8-13 gradë […]

Lexo më shumë

Po pastroni shtëpinë pafund këto ditë, të paktën bëjeni siç duhet

Teksa respektojnë distancën sociale, të mbyllur në shtëpi, njerëzit i janë përkushtuar pastrimit si një formë për t’u marrë me diçka, përpos dëshirës për të dezinfektuar sipërfaqet Jason Tetro, një mikrobiolog amerikan, tha për Healthline se nuk ka vend për panik, megjithëse është me rëndësi që të pastrohen disa sipërfaqe, që mund të grumbullojnë më […]

Lexo më shumë

Vanessa publikon video të Kobe Bryant, ku fliste për stërvitjet e vajzës Gianna

Ikona e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij, Gianna, vazhdojnë të përkujtohen dy muaj pas vdekjes së tyre tragjike. Kështu të paktën bëri edhe gruaja e tij, Vanessa Bryant e cila emocionoi ndjekësit e saj përmes një videoje në rrjetin social Instagram. Ajo e ka publikuar një xhirim, ku Bryant fliste për stërvitjet e […]

Lexo më shumë

Kim Kardashian dhuron një milion dollarë për familjet e prekura nga coronavirusi

Themeluesja e markës “SKIMS”, Kim Kardashian, 39 vjeçe, njoftoi të premten se marka e saj e bikinive do të dhurojë një milion dollarë për familjet e prekura nga COVID-19 për të ndihmuar më mirë nënat dhe fëmijët në nevojë pasi sëmundja vdekjeprurëse vazhdon të përhapet. “Të hënën, ne po rindërtojmë koleksionin që filluam së pari […]

Lexo më shumë

Koronavirusi, aleati rajonal i Putin thotë se shkelësit e masave duhet vrarë si terroristët

Epidemia e koronavirusit mund të ketë prishur planet e Vladimir Putin për votën e re mbi kushtetutën, por një ngushëllim i vjen atij nga guvernatori i Çeçenisë i cili tha sot se ata që thyejnë karantinën e koronavirusit duhet të dënohen me vdekje pasi janë “shumë më keq se terroristët”. Ramzan Kadyrov, lider i rajonit […]

Lexo më shumë

Koronavirusi, dhjetra elefantë që mbanin turistët çlirohen prej mbylljes së parqeve në Tailandë

Teksa pandemia e koronavirusit të ri vazhdon të përhapet në të gjithë globin, ngadalësimi i ritmeve të jetës ka sjellë çlirim për dhjetra elefantë në veri të Tailandës. Kampi i elefantëve Maesa në rezortin turistik Chiang Mai, janë mbyllur për vizitorët prej epidemisë, dhe tashmë pronarët kanë vendosur të heqin nga kurrizi i elefantëve ulëset […]

Lexo më shumë

Kafe turke për një jetë të gjatë? – Zbuloni faktet shumë interesante

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe turke. Shkencëtarët kanë kryer disa studime në lidhje me jetëgjatësinë e njerëzve në zonën e Ballkanit dhe të Mesdheut në përgjithësi të cilët pinë kafe turke ose siç njihet ndryshe kafeja […]

Lexo më shumë

Nga sot vlen ndalesa për vikende nga ora 16 deri në ora 5 të mëngjesit

Ndalesa për lëvizje në tërë territorin e shtetit sot dhe nesër do të fillojë në orën 16:00 dhe do të zgjasë deri në orën 05:00, sipas vendimit të Qeverisë për ndalesë të lëvizjes  gjatë uikendeve. Të gjitha institucionet dhe kompanitë private që punojnë gjatë uikendeve, duhet të përshtaten  në kufizimet e reja  për lëvizje dhe […]

Lexo më shumë