Kura me 40 arra të gjelbra të pabëra për tiroidet, gjakun dhe energjinë

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rëndësishme për shëndetin. Kur bashkoni arrat e gjelbra me mjaltë, ju arrini të përgatisni një shurup me vlera të mirëfillta shëndetësore. Ky kombinim i fuqishëm krijon mirëqënie fizike dhe energjike. Ai rrit aktivitetin hormonal, ka efekt pozitiv dhe ndihmon fort […]

Lexo më shumë

Shëndeti i mëlçisë nis nga mëngjesi, zbuloni çfarë duhet të hani

Vakti i parë i ditës ka një ndikim të fortë në mirëqenien e organizmit nga koka tek këmbët. Mëngjesi i bollshëm dhe i shëndetshëm ka aftësinë të parandalojë dhjamosjen e mëlçisë dhe të riparojë dëmet e shkaktuara në këtë organ. Çfarë Është Dhjamosja e Mëlçisë?Dhjamosja e mëlçisë është një sëmundje e cila po transformohet dalëngadalë […]

Lexo më shumë

Zbuloni vlerat e patëllxhanit për aneminë, zemrën dhe trurin

Patëllxhani është një nga perimet më të dashura për shqipëtarët. E bëjmë turshi, e gatuajmë në tavë apo e bëjmë turli. Madje sipas të dhënave patëllxhani nuk është një perime. Patëllxhani është një frut botanik që gatuhet si një perime. Ai i përket familjes Solanacaea që ka lidhje me domatet, specat dhe patatet. Patëllxhanët rriten […]

Lexo më shumë

Shitet për $21mln apartamenti në kullën bregdetare në Florida (foto)

Një apartament, kat i plotë, në rezidencën bregdetare Ritz-Carlton në plazhin e Floridas është shitur për 21 milionë dollarë, njoftuan dje ndërtuesit. I shtrirë në të gjithë katin e 51-të të kullës 52 katëshe, apartamenti ka rreth 2500 metër katror hapësirë të brendshme duke përfshirë katër dhoma gjumi, ambjente stafi, shtatë banja, kinema, palestër dhe […]

Lexo më shumë

Krijohet unaza teknologjike që zbulon koronavirusin para shfaqjes së simptomave

Një nga sfidat më të mëdha për ndalimin e përhapjes së COVID-19 janë bartësit asimptomatikë të sëmundjes, të cilët mund të përhapin virusin para se të kuptojnë se janë të infektuar. Por në muajin prill, shkencëtarët nga Instituti Rockefeller të Univrsitetit të West Virginia (RNI) u përpoqën që të krijojnë një platformë me të cilën […]

Lexo më shumë

Gjëra aq të rralla sa vetëm 1 në 1 milion njerëz kanë patur fatin t’i shohin

Fotografi tepër të rralla janë realizuar në mbarë botën, të cilat kanë patur mundësi ti shohin shumë pak njerëz. Bright Side ka arritur të sigurojë pamjet e çuditshme dhe të pazakonta që përfshijnë kafshë dhe fenomene natyrore. Duke nisur nga tigri i artë, peshku fluluturues dhe tek lindja e një ylberi, arrini ti gjeni në […]

Lexo më shumë