Supe me karrota dhe portokalle

Përbërësit 4 PERSONA

1 Qepë (rreth 60gr)
250gr Karota
1 Lugë vaj ulliri
170ml Lëng portokalli
250ml lëng supe
10gr Xhexhefil
1 Lugë çaji majaltë
Kripë
Piper

Përgaditja

Hapi 1
Pastroni qepët dhe karotat, qepët i preni në copa të vogla dhe karotat në feta të holla.
Hapi 2
E ngrohni vajin në tigan, shtoni qepët dhe karotat, pastaj shtoni lëngun e portokallit dhe i zieni për rreth 15 minuta.
Hapi 3
E qëroni xhenxhefilin dhe e grini në erende, e shtoni në supë dhe të gjitha i përzieni me blender dore. Shtoni mjaltë, kripë dhe piper.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *