Supë me presh, limon dhe parizier

Përbërësit 4 PERSONA

750gr Presh
1 Qepë
1 Thelb hudhër
1 Lugë vaj ulliri
100ml Verë e badhë
750ml Lëng mishi
150gr Ajkë
1 Lugë lëng limoni
1 Lugë mjaltë
Kripë
Piper
12 Feta parizier
2 Lugë vaj luledielli

Përgaditja

Hapi 1

A pastroni preshin dhe e preni në formë të unazae rreth 1cm. Qëroni qepën dhe thelbin e hudhrës.

Hapi 2

Në një tigan vendosni vajin. Qepët, hudhrën, preshin dhe verën e bardhë. I zieni për rreth 15 minuta shtoni ajkën dhe i përzieni me një blender dore, shtoni lëngun e lomonit, mjaltën, kripën dhe piperin.

Hapi 3

Shkurtimisht i fërgoni fetat e parizierit në vaj dhe i vendosni në shkopinjë kuzhine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *