Gjalpë me këri dhe banane

Përbërësit 4 PERSONA

100gr Gjalpë
100gr Banane
1lugë lëng limoni
1lugë këri
Kripë

Përgaditja

Hapi 1

Nxjerrini gjalpën nga frigoriferi qe të zbutet

Hapi 2

Shtypni me tel kuzhine që të shkrihet.

Hapi 3

Qërroni bananen dhe ndrydhni atë me pirun.

Hapi 4

Shtrydhni limonin dhe vendosni një lugë lëng limoni në përbërësit (nga hapat e mëparshëm)

Hapi 5

Shtoni salcën e bananes lëngun e limonit dhe kërin në gjalpë.

Hapi 6

Shtoni kripën dhe piperin.

Hapi 7

Shërbehet e ftohtë