Si ta bësh dhomën e gjumit të duket ndryshe

Gjatë këtyre ditëve të vetizolimit për ruajtjen e distancës sociale si pasojë e Covid-19, me gjasë dhoma e gjumit ndodh që të jetë edhe dhoma ku ti rri, ha, pi, lexon, mëson, komunikon në Zoom, punon, ndjek mësimin online e kështu me radhë

Për t’i dhënë një tjetër pamje dhomës së gjumit ndiqni udhëzuesin e thjeshtë në vijim.

Vendosni një bimë të gjelbër – i jep dhomës një tjetër pamje dhe ju bën njeri më të përgjegjshëm. Kujdesi ndaj luleve është përgjegjësi më vete!

Vendosni një pasqyrë – por mos bëni shumë selfie.

Vendosni një pikturë – nëse nuk keni buxhet mjaftueshëm, besojini talentit tuaj.

Ndryshoni abazhurin – zgjidhni diçka…hm…jo fort të zakontë.

Ndryshoni vendin e mobileve.

Shtroni një qilim.

Një sipërfaqe besojani aksesorëve.

Vendosni jastëk me printe se qëndisje.

P.S. Rregulloni krevatin dhe pastroni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *