Facebook e ka shënuar rritjen më të madhe ndonjëherë të përdoruesve aktivë brenda një muaji

Në një kohë kur të gjithë janë ty mbyllur shkaku i pandemisë, nuk është lajm shumë befasueses se numri i përdoruesve të rrjeteve sociale është shtuar në masë të madhe. Drejtori i përgjithshëm i Facebook, Marc Zuckerber ka bërë të ditur, se numri i përdoruesve aktivë brenda një muaji, ka shënuar rritjen më të madhe […]

Lexo më shumë

Twitter rrit numrin e përdoruesve, por me më pak të hyra nga reklamat

Sot, rrjeti social Twitter raportoi të hyra më të larta të tremujorit të parë (808 milionë dollarë) dhe një humbje më të vogël nga sa kishin pritur analistët, si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Aksionet e saj ranë, ndërsa investitorët po frikësohen për rënie të re të mundshme në tremujorin e dytë të vitit, raporton […]

Lexo më shumë

Po përpiqesh të gjesh një podcast të vlefshëm?

Podcast-et po bëhen gjithnjë e më popullore çdo ditë, me një rritje të larmisë së përmbajtjes, duke i bërë ato një hobi të përshtatshëm për jetën tonë të përditshme moderne. Pavarësisht nëse pëlqejmë historinë, muzikën, librat ose jemi thjesht në ndjekje të argëtimit, këto podcast do të na ofrojnë shumë momente argëtuese për interesat dhe […]

Lexo më shumë

Teknika japoneze e gjumit është shpëtim për kurrizin: Ky pozicion do të shërojë çdo dhembje të shpinës!

Në mëngjes do të zgjoheni më të pushuar se kurrë më parë Shpesh ndodh që të zgjohemi pa energji dhe me dhembje të shpinës, ndërkaq e gjithë kjo është për shkak të pozicionit të keq në të cilin flemë gjumë. Mjekët pajtohen që mënyra në të cilën biem në gjumë të thellë të nesërmen mund […]

Lexo më shumë

Disa mënyra për t’u kënaqur gjatë vetizolimit

Nëse jeni si shumica e njerëzve të planetit, tani ju po kaloni shumë kohë brenda shtëpisë tuaj. Dhe ndërsa masat për distancimin shoqëror janë mënyra përgjegjëse për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19, nuk është shumë kënaqësi të ulesh rreth shtëpisë gjatë gjithë ditës. Në të vërtetë, shumë njerëz kanë filluar të ndiejnë mërzitje të madhe […]

Lexo më shumë

Rregulla që çdo fëmijë duhet në mënyrë që të dijë të ndihet i sigurt në rrugë

Fëmijët nuk mund ta vlerësojnë distancën e tyre ndaj  automjeteve ose shpejtësinë e tyre deri në moshën rreth 10 vjeç. Kjo është arsyeja pse siguria në rrugë është veçanërisht e rëndësishme për ta. Dhe nuk janë vetëm veturat që mund të jenë të rrezikshme për një fëmijë në rrugë, transmeton Telegrafi. Bright Side ndau disa nga […]

Lexo më shumë